What is Gee Whiz

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

The Gee Whiz Curriculum for Family Child Care….

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”7758″ img_size=”full”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text] 

Includes 2 units per month that have lesson plans for a mixed-age group … infants through school-age … no need to buy multiple programs 

Promotes hands-on learning 

Saves you tons of lesson planning time 

Is delivered online … just download, save, print … no S&H required 

Less than $1.00 per week per child (based on a group of 6) 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

 

 

 

How exactly does the Gee Whiz curriculum address all ages AND all 10 developmental levels? Check out our lesson plan to see for yourself. 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9184″ img_size=”medium” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://geewhized.wpengine.com/our-pricing/one-day-sample-lesson-plan/”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9185″ img_size=”medium” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://geewhized.wpengine.com/our-pricing/”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text] 

So, how much is Gee Whiz? 

Monthly = $18.95 

Quarterly = $53.95 

Yearly = $192.95 

This price is for 1 teacher and up to 12 children! 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Translate »
Scroll to Top